ESA E-Sports

Türkiye'nin e-spor ve video oyunları sektöründeki sayılı ve en başarılı girişimlerinden birisi olan ESA E-Sports'un kurumsal web sitesini tasarladık ve farklı oyunlar için kullanılabilecek bir turnuva sistemi geliştirerek yayına aldık.

Ne Yaptık?
  • Back-End Geliştirme
  • Front-End Geliştirme
Ne Kullandık?
ESA E-Sports

Türkiye merkezli olarak 2018 yılında kurulan ESA E-Sports, e-spor ve video oyunları sektöründe faaliyet gösteren, düzenlediği e-spor organizasyonları, ürettiği dijital içerikler ve eğlence sektörüne getirdiği yenilikçi bakış açısı ile Türkiye'de ve komşu coğrafyalarda pazar lideri olmayı vizyon edinmiş; aynı zamanda 2022 yılında Riot Games'in Türkiye bölgesi için 'Valorant Ekosistem Ortağı' olarak seçilmiş bir "yeni medya" şirketidir.

ESA E-Sports websitesini kim yaptı?

ESA E-Sports web sitesinin Back-End Geliştirme, Front-End Geliştirme, çalışmaları Epigra taraıfndan yapılmıştır.

ESA E-Sports kimdir?

Türkiye merkezli olarak 2018 yılında kurulan ESA E-Sports, e-spor ve video oyunları sektöründe faaliyet gösteren, düzenlediği e-spor organizasyonları, ürettiği dijital içerikler ve eğlence sektörüne getirdiği yenilikçi bakış açısı ile Türkiye'de ve komşu coğrafyalarda pazar lideri olmayı vizyon edinmiş; aynı zamanda 2022 yılında Riot Games'in Türkiye bölgesi için 'Valorant Ekosistem Ortağı' olarak seçilmiş bir "yeni medya" şirketidir. 2024 yılı itibariyle İstaç Back-End Geliştirme, Front-End Geliştirme, alanlarındaki projelerinde Epigra ile çalışmaktadır.

ESA E-Sports için bir web sitesi tasarlamak ve geliştirmek için yola çıktığımızda hedef kitlemizin neredeyse tamamı dijital yerlilerdi ve çoğu oyunculardan oluşuyordu. Bu nedenle, web sitesini tasarlarken estetik, anlaşılabilirlik ve genel kullanım kolaylığı gibi faktörler de dahil olmak üzere oyun topluluğunun tercihlerini göz önünde bulundurduk. Tüm gereksinimleri bir araya getirdik ve web sitesinin şirket ve ESA E-Sports Arena, etkinlikler ve turnuvalar hakkında bilgi sağlama gibi ihtiyaçlarını belirledik ve ESA E-Sports'un başarılı yolculuğunun bir parçası olmaktan mutluluk duyduğumuz bu enerjik, temiz web sitesini teslim ettik.

Özel Turnuva Yönetimi Sistemi

Valorant Türkiye için tasarladığımız, oyuncuların veya takımların turnuvaya kaydolması için kayıt süreçleri, katılım kuralları ve turnuva boyunca takımların veya oyuncuların performanslarını takip edebilmek için için sıralamalar, maç programı ve sonuçları ile ilgili ayrıntılı ekranlar içeren Turnuva Yönetim Sistemimizi bu projeye entegre ettik.

esa-swiper-img-1
esa-swiper-img-2
esa-swiper-img-3
esa-swiper-img-4
esa-swiper-img-5