uLive - Fitness App

Kullanıcıların ister kayıttan isterse her gün özel olarak açılan canlı yayınlar aracılığıyla Indoor Cycling, Yoga, Pilates, Stretch, Dance ve bUUt derslere katılabileceği evde spor uygulaması uLive'ın MVP süreç yönetimi, tasarım ve yazılımlarını yaptık.

Ne Yaptık?
  • Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı
  • Web Arayüz (UI) Tasarımı
  • Back-End Geliştirme
  • Front-End Geliştirme
  • Android Uygulama Geliştirme
  • iOS Uygulama Geliştirme
Ne Kullandık?
Urban Riders

Urban Riders, indoor cycling, grup eğitimi ve Bootcamp, Pilates, Yoga, ABS ve Stretch gibi diğer fitness dersleri sunan bir fitness stüdyosu ve spor salonudur. Devamlı gelişimi ve atletik performansı eğlenceyle birleştirirken aynı zamanda egzersizi sürdürülebilir kılmayı amaçlamaktadır.

uLive - Fitness App websitesini kim yaptı?

uLive - Fitness App web sitesinin Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı, Web Arayüz (UI) Tasarımı, Back-End Geliştirme, Front-End Geliştirme, Android Uygulama Geliştirme, iOS Uygulama Geliştirme, çalışmaları Epigra taraıfndan yapılmıştır.

Urban Riders kimdir?

Urban Riders, indoor cycling, grup eğitimi ve Bootcamp, Pilates, Yoga, ABS ve Stretch gibi diğer fitness dersleri sunan bir fitness stüdyosu ve spor salonudur. Devamlı gelişimi ve atletik performansı eğlenceyle birleştirirken aynı zamanda egzersizi sürdürülebilir kılmayı amaçlamaktadır. 2021 yılı itibariyle İstaç Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı, Web Arayüz (UI) Tasarımı, Back-End Geliştirme, Front-End Geliştirme, Android Uygulama Geliştirme, iOS Uygulama Geliştirme, alanlarındaki projelerinde Epigra ile çalışmaktadır.

Sorun

Pandemi sırasında daha fazla insan fitness ihtiyaçları için dijital çözümlere yöneldiğinden, o dönemde çevrimiçi fitness pazarında artan talep ve rekabet vardı.

Çözüm Önerisi

Mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini yaratabilmeye odaklandık ve görsel olarak çekici ve kullanımı kolay bir uygulama geliştirmeye yoğunlaştık. Ayrıca kullanıcıların farklı fitness seviyelerine ve tercihlerine uyum sağlamak için çeşitli egzersiz ve antrenman seçenekleri entegre ettik.

Sonuç

Uygulamalarımız kullanıcılar tarafından çok benimsendi ve uLive çok hızlı bir şekilde büyüyerek kısa bir zaman zarfında 2 yatırım turunu başarıyla tamamladı.

Covid salgını dönemindeki zorunlu eve kapanmalar esnasında, mümkün olan en hızlı ve etkili şekilde insanların evlerinin rahatlığında formda ve sağlıklı kalmalarını kolaylaştıracak bir fitness uygulaması geliştirmek için bize ulaşan uLive'ı, fikir aşamasından başarılı bir ürüne kadar tasarladık ve geliştirdik. Kullanıcılara mobil cihazlardan canlı fitness ve bisiklet seanslarına erişim sağlayan uygulamayı olabildiğince ilgi çekici, kullanıcı dostu ve kullanımı kolay bir uygulama olarak hayata geçirebilmek için en son teknolojileri ve tasarım trandlerini kullandık. Aynı zamanda uygulamanın kısa bir zamanda geliştirilmesini ve canlı yayın oturumlarında 1000'den fazla kullanıcıya hizmet verebilmesini sağlamak için müşterimizle yakın bir şekilde çalıştık ve Vimeo ile ortaklık kurduk. uLive, şimdiden çok başarılı oldu ve şimdiden ikinci tur yatırımlarını aldı ve gelecek vaat eden bir girişim olarak hayatına devam ediyor. Bu başarılı yolculuğun bir parçası olduğumuz için her zaman gurur duyuyoruz.

Kusursuz dijital antrenman deneyimi

Mobil, masaüstü ve TV ile uyumlu, kusursuz dijital antrenman platformu sayesinde kullanıcılar diledikleri zaman kendi evlerinin rahatlığında birinci sınıf bir antrenmanlar yapma imkanı buldular.

Katı yüz yüze eğitim programlarına elveda!

Ulive, kullanıcılarına esneklik ve kolaylık sağlayarak kullanıcıların yalnızca canlı yayınlara katılmasını değil; istedikleri zaman, istedikleri yerde ve kendi hızlarında herhangi bir içeriğe erişmelerine, favori listelerini oluşturmalarına, sosyalleşmelerine ve puan kazanırken rekabet etmelerine olanak tanıyor.

ulive-swiper-img-1
ulive-swiper-img-2
ulive-swiper-img-3
ulive-swiper-img-4
ulive-swiper-img-5
ulive-swiper-img-6