Ecofolio - Kitle Fonlama Platformu

Girişimcilere ve yatırımcılara şimdi daha modern bir deneyim sunabilmek için Letven Capital ile birlikte çalışarak, bir kitle fonlama platformu olan Ecofolio’nun arayüz tasarımlarını ve geliştirmelerini yaptık

Ne Yaptık?
  • Back-End Geliştirme
  • Front-End Geliştirme
  • Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı
  • Kurumsal Kimlik & Markalama
  • Kurumsal Web Sitesi (CMS)
  • Web Arayüz (UI) Tasarımı
Ne Kullandık?
Ecofolio

Ecofolio, girişim sermayesi yatırım fonu yöneten bir portföy yönetim şirketi iştiraki olarak: katılım esaslı yönetilen ve fon sağladığı şirketlerin icazet belgesine sahip olmasını sağlayan Türkiye'deki ilk ve tek paya dayalı kitle fonlama şirketidir.

Ecofolio - Kitle Fonlama Platformu websitesini kim yaptı?

Ecofolio - Kitle Fonlama Platformu web sitesinin Back-End Geliştirme, Front-End Geliştirme, Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı, Kurumsal Kimlik & Markalama, Kurumsal Web Sitesi (CMS), Web Arayüz (UI) Tasarımı, çalışmaları Epigra taraıfndan yapılmıştır.

Ecofolio kimdir?

Ecofolio, girişim sermayesi yatırım fonu yöneten bir portföy yönetim şirketi iştiraki olarak: katılım esaslı yönetilen ve fon sağladığı şirketlerin icazet belgesine sahip olmasını sağlayan Türkiye'deki ilk ve tek paya dayalı kitle fonlama şirketidir. 2023 yılı itibariyle İstaç Back-End Geliştirme, Front-End Geliştirme, Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı, Kurumsal Kimlik & Markalama, Kurumsal Web Sitesi (CMS), Web Arayüz (UI) Tasarımı, alanlarındaki projelerinde Epigra ile çalışmaktadır.

Sorun

Kitlesel fonlama platformlarının rekabetçi ortamında, farklı kampanya türleri ve etkileşimlerinde sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunarken güven ve güvenilirlik aşılayan benzersiz bir site oluşturmak olmazsa olmazımızdı.

Çözüm Önerisi

Net bilgi ekranları ve kullanıcı referansları aracılığıyla şeffaflık ve güvenilirliğe öncelik veren özel bir tasarım yaklaşımı benimsedik. Benzersiz tasarım öğeleri ve sezgisel kullanıcı navigasyonunu entegre ederek, platformu rakiplerinden farklılaştırmayı ve tüm kampanya etkileşimleri için kolaylaştırılmış bir deneyim sunmayı hedefledik.

Sonuç

Lansmanının ilk haftasında, platform çok sayıda girişimciyi ve yatırımcıyı başarıyla cezbetti ve milyonlarca Türk Lirası değerinde fonlama sağlandı. Bu ilgi, bizim için kullanıcı dostu arayüz ve güven uyandıran tasarım konseptimizin bir kanıtı oldu.

Finans dünyasındaki başarılarına bir yenisini daha eklemek isteyen Letven Capital, piyasa standartlarını yeniden tanımlayacak son teknoloji bir kitlesel fonlama platformu olan Ecofolio'yu hayata geçirmek için bize ulaştı. Gerçekleştirdiğimiz toplantılar ve çalıştaylar neticesinde hem Letven'in hem de Ecofolio'nun özünü ortaya çıkararak tasarım ve geliştirme yolculuğumuzun temelini oluşturmayı başardık. Araştırma, prototip oluşturma ve sürekli işbirliği sonunda Ecofolio hayalini gerçek bir dijital deneyime dönüştürdük. Ecofolio yayına girdiğinde, sadece bir platform yaratmakla kalmadığımız, Türkiye'nin girişimcilik ekosistemine de aynı zamanda yenilikçi bir kitlesel fonlama platformu kazandırdığımız için ayrıca mutlu ve gururluyuz.

Farklı bir kitle fonlama platformu deneyimi

Kitle fonlamanın önemini daha iyi vurgulayabilmek için site genelindeki konseptimizi yaratıcı/yatırımcı dahiler olarak belirleyip güncel tasarım trendlerini takip ederek Midjourney ve AI ile oluşturulmuş görseller ile farklı ve modern bir dünya yaratmayı hedefledik.

ecofolio-slider-1
ecofolio-slider-2
ecofolio-slider-3
ecofolio-slider-4
ecofolio-slider-5